Jak reklamować towar bez gwarancji?
Towar, który zakupiłaś zepsuł się po kilku miesiącach? Nie możesz jednak znaleźć gwarancji? W jaki sposób reklamować bez niej towar?
Porady od 71 do 140 z 289 w kategorii Prawo i finanse.
Towar, który zakupiłaś zepsuł się po kilku miesiącach? Nie możesz jednak znaleźć gwarancji? W jaki sposób reklamować bez niej towar?
Podczas podróży samolotem zaginął Twój bagaż? Na szczęście miałaś wykupione ubezpieczenie, jednak zastanawiasz się co zrobić? Oto kilka wskazówek.
Pracodawca potrącił z Twojego wynagrodzenia część pensji? Zastanawiasz się, co można z niego potrącać? Ile może wynieść potrącenie?
Leczyłaś się w szpitalu? Uważasz, że nie zajmowano się Tobą w należyty sposób? Sprawdź, gdzie możesz złożyć skargę na lekarza.
Dostałaś zwolnienie dyscyplinarne? Nie zgadzasz się z jego decyzją, dlatego nie przyjęłaś wypowiedzenia? Sprawdź, co możesz zrobić.
Chcesz złożyć reklamację na usługę banku, w którym masz otwarty rachunek oszczędnościowy? Nie wiesz, co powinnaś zawrzeć na takim piśmie? Oto kilka informacji.
Kupiłaś żywność? Po otwarciu okazało się, że nie nadaje się do spożycia, chociaż nie upłynęła data jego ważności? Co w takiej sytuacji możesz zrobić?
Rozliczasz się z Urzędem Skarbowym? Z wyliczeń wynika, że będziesz musiała dopłacić podatek? Sprawdź, jakiego terminu nie możesz przekroczyć.
Jesteś na rencie i masz sporo długów, których nie jesteś w stanie terminowo spłacać? Sprawdź, czy komornik może zająć całą rentę.
Naliczono ci niesłusznie opłatę za kartę? Przelano Twe oszczędności na błędny rachunek? Sprawdź, jak możesz nakłonić bank, by naprawił swój błąd.
Podejmując zatrudnienie, musisz dokonać wyboru funduszu emerytalnego. Zastawiasz się, na jaki postawić? Oto kilka wskazówek.
Przeraża Cię wysokość rachunków za media? Wcale nie musisz się godzić na takie wydatki. Wystarczy, że zmienisz swoje przyzwyczajenia. Jak? Oto kilka wskazówek.
Wychodzisz za mąż? A może jesteś matką i Twoja córka bierze ślub? Sprawdź, kiedy należy Ci się urlop okolicznościowy i jaka jest jego długość.
Jeśli otrzymujesz alimenty na dziecko, możesz starać się o ich podwyższenie. Tym bardziej, że im pociecha jest starsza, tym rosną koszty jego utrzymania. Jak to osiągnąć?
Zależy Ci na tym, by mieć rachunek bankowy wyłącznie dla siebie? Owszem, rozwiązanie to ma wiele zalet. Rozważ jednak wspólne konto, bo i ono bywa korzystne.
Zastanawiasz się nad wykupieniem nietypowej polisy? Oto kilka informacji na temat niestandatdowych ubezpieczeń.
Chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą? Brakuje Ci jednak środków na realizację pomysłu? Sprawdź, skąd możesz uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe.
Ktoś jest Ci winny pieniądze? Nie oddaje, pomimo zasądzonego wyroku sądowego? Możesz coś z tym zrobić. Wpisz ja do Krajowego Rejestru Długów. Jak? Oto kilka wskazówek.
Pracowałaś przed pierwszym stycznia 1999 roku? Powinnaś wystąpić do ZUS – u o wyliczenie tak zwanego kapitału początkowego. Wiedz, że są to pieniądze, które wtenczas zgromadziłaś na poczet przyszłego świadczenia.
Korzystasz z plastikowych pieniędzy? Chcesz oszczędzić, a nie wiesz jak? Oto kilka podpowiedzi.
Ośrodek pomocy społecznej wydał decyzję o zasiłku, z którą Ty się nie zgadzasz? Możesz złożyć odwołanie. Jak? Oto kilka rad.
Jeżeli został Ci przyznany zasiłek rodzinny, to możesz dodatkowo postarać się o dodatki do niego. Jakie? Oto kilka z nich.
Masz dzieci? Zastanawiasz się jaka ulga podatkowa będzie obowiązywała w 2013 roku? Oto kilka informacji.
Masz nienormowany czas pracy, efektem czego bardzo często pracujesz znacznie dłużej niż 8 godzin dziennie? Sprawdź, czy należy Ci się wynagrodzenie.
Masz dziecko? Zamierzasz zadbać o jego przyszłość finansową, systematycznie odkładając określoną sumę pieniędzy? Sprawdź, jakie są możliwości.
Masz na swoim koncie kredyt z bankiem? Choć przez długi czas udawało Ci się regularnie spłacać zobowiązanie, teraz masz problemy? Sprawdź, co możesz zrobić.
Jesteś na bezrobociu? Masz w palnie dorabianie? Dowiedz się zatem czegoś więcej na ten temat.
Jesteś na urlopie wychowawczym? Chcesz dorobić? Oto kilka wskazówek.
Jesteś na rencie, bądź emeryturze? Nie starcza Ci na życie? Zobacz ile i jak możesz dorobić.
Dostałaś od sądu pismo w sprawie uregulowania starego długu? Możesz się bronić. Wystarczy, że wniesiesz do sądu pismo dotyczące zarzutu przedawnienia. Jak je napisać? Oto kilka wskazówek.
Znalazłaś w skrzynce na listy wezwania do zapłaty od firmy windykacyjnej? Nie wpadaj w panikę. Najpierw sprawdź, czy Twoja wierzytelność nie uległą przedawnieniu. Jeżeli tak, to możesz uchylić się od jej spłaty.
Kupujesz produkt w sklepie z AGD? Chcesz przedłużyć gwarancję na następne kilka lat? Oto kilka porad.
Stałaś się właścicielem nieruchomości? Zastanawiasz się, jakie są Twoje obowiązki wobec lokatorów? A może jesteś lokatorem i zarządca nie interesuje się kamienicą? Sprawdź, co do niego należy.
Posiadasz wolne mieszkanie? Chcesz z tego skorzystać, by pozyskać dodatkowe środki finansowe? Sprawdź, co musisz wiedzieć.
Jeżeli nie podpisałaś przed ślubem intercyzy, majątek nabyty po ślubie jest Waszym wspólnym majątkiem. Sprawdź, jakie są od tego wyjątki.
Z chwilą zawarcia małżeństwa partnerzy zaczynają dzielić ze sobą nie tylko życie, ale również dorobek. Sprawdź, kto bierze odpowiedzialność za długi.
W czasie zwolnienia lekarskiego pracownik ma prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 80% miesięcznego wynagrodzenia. Wiedz, że nie zawsze taki zasiłek będzie Ci się należał.
Posiadasz długi i zastanawiasz się czy komornik zajmie część Twojej emerytury? Jest to wielce prawdopodobne. Dlatego wiedz, jaką część może potrącić.
Każda osoba ma prawo do zwolnienia z pracy z powodu choroby. Trzeba jednak posiadać zwolnienie, wystawione przez lekarza. To ono jest podstawą do wypłaty zasiłku chorobowego.
Rozliczałaś się z urzędem skarbowym i wykazałaś kwotę do zwrotu? Instytucja jednak nie przesłała Ci na konto należnych kwot? Zastanawiasz się co z tym zrobić? Oto kilka rad.
Chciałabyś pobierać wyższą emeryturę? Złóż w ZUS-ie wniosek o jej przeliczenie.
Nie jesteś zadowolona z funkcjonowania przedszkola Twojego dziecka? Możesz złożyć na nie skargę.
Mieszkanie komunalne nie podlega dziedziczeniu. Jednak w niektórych sytuacjach można ubiegać się o prawo do dalszego najmu takiego lokalu.
Jest wiele możliwości, by uzyskać dodatkowe środki finansowe - czy to w ramach ubezpieczenia ZUS, czy z gminy. Warto wiedzieć, komu przysługuje dodatek pielęgnacyjny.
Świadczenie opiekuńcze należy się osobie ubezpieczonej, która zajmuje się osobą chorą. Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać fundusze?
Jeśli masz poważny spór do rozwiązania nie musisz od razu iść do sądu. Rozwiązaniem mogą być także mediacje.
Fachowiec nie wywiązał się z umowy, a efekty jego pracy nie zadowalają Cię? Możesz walczyć o swoje prawa.
Straciłaś pracę i masz kłopot ze spłacaniem kredytu hipotecznego? Możesz starać się o dopłatę.
Zgon należy zgłosić w urzędzie stanu cywilnego właściwym dla miejsca, w którym nastąpiła śmierć. Prawo przewiduje tutaj okres trzech dni.
Pracujesz w firmie od kilkunastu miesięcy? Zamierzasz odejść ze stanowiska, ponieważ znalazłaś inne zatrudnienie? Zastanawiasz się, jaki jest w tym przypadku okres wypowiedzenia?
Jeśli musisz wymienić dowód osobisty, udaj się do wydziału ewidencji ludności urzędu miasta właściwego do Twojego miejsca zamieszkania (zameldowania).
Chcesz wymienić prawo jazdy? Musisz udać się do wydziału komunikacji urzędu powiatowego właściwego do Twojego miejsca zamieszkania (w przypadku miast powiatowych do urzędu miasta). Jakie dokumenty musisz zabrać ze sobą?
Właśnie zostaliście szczęśliwymi rodzicami? Nie możecie zapomnieć o sporządzeniu aktu urodzenia.
Właśnie się przeprowadziłaś? Musisz się zameldować w nowym miejscu. Powinnaś udać się do urzędu gminy właściwego do Twojego miejsca zamieszkania.
Kupiłeś samochód? Masz 30 dni na jego zarejestrowanie. Takiej rejestracji możesz dokonać w starostwie powiatowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania.
Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej opieki powinnaś mieć ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli nie pracujesz, to musisz w inny sposób uzyskać ubezpieczeni. Oto kilka rozwiązań.
Pewnie słyszałaś o inflacji. Jakie jednak w praktyce skutki może ona mieć dla Ciebie?
Wciąż słyszysz o inflacji i boisz się inwestować, aby nie stracić swoich oszczędności? Musisz wybrać rozwiązanie, które będzie je chronić przed skutkami inflacji.
Masz zasądzone alimenty? Chcesz je wyegzekwować? W sytuacji, gdy ojciec dziecka nie płaci Ci alimentów, możesz wykorzystać inny sposób.
Zamieszkujesz mieszkanie komunalne? Z braku środków zalegasz z płatnościami czynszu i masz sądowy nakaz eksmisji bez prawa do innego lokalu? Zastanawiasz się czy komornik może Cię wyeksmitować na bruk? Oto kilka rad.
Twój mąż trwoni Wasz majątek, a przy tym bierze liczne kredyty, których Ty nie chcesz spłacać? Oto rozwiązanie – rozdzielczość majtkowa. Jak o nią się postarać? Oto kilka podpowiedzi.
Jeśli nie spłacasz długów bankowych, bądź zalegasz z alimentami, to musisz wiedzieć, że nie dostaniesz całej wypłaty. Komornik może bowiem „wejść” na Twoją pensję i może potrącić należne kwoty. Jakie? Oto kilka przykładów.
Jeżeli jesteś zatrudniona na umowę o pracę, masz prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego. Sprawdź, ile dni wolnych Ci przysługuje.
Zaczynasz pracę w nowej firmie? Zastanawiasz się, kiedy będziesz mogła wziąć kilka dni wolnego? Sprawdź, jakie są Twoje szanse na dłuższy wypoczynek.
Nie zgadzasz się z decyzją lekarza orzecznika ZUS? Chcesz odwołać się od decyzji? Sprawdź, co możesz zrobić.
Zwolnienie dyscyplinarne sprawia, że pracodawca może zwolnić pracownika z dnia na dzień. Poznaj powody, dla których szef może wystosować taką formę wypowiedzenia umowy.
Aby w odpowiedni sposób ulokować pieniądze na giełdzie, licząc na wysoki zysk, istotne znaczenie ma wybór odpowiedniej spółki. Na co więc należy zwracać uwagę?
Akcje są powszechną formą inwestowania pieniędzmi. Pozwalają pomnożyć majątek pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy, dotyczącej ich kupowania. O czym należy pamiętać?
Szef ma zamiar zmienić Ci warunki umowy? Nie wiesz co w takiej sytuacji uczynić? Oto kilka rad.
Obawiasz się, że pracodawca może zmienić Ci warunki umowy? Wiedz, że nie wszystkim pracownikom szef może pogorszyć warunki pracy, np. zmniejszyć pensję.